Reset Password

Your search results

Ankara’nın Kalbi Altındağ’da Görülmeye Değer Yerler

Taşı toprağı altın olan ülkemizde muhteşem bir başkente sahibiz. Ankara, hiç gezmemiş olanların merakı, gezmek için gelenlerin vazgeçilmez şehri olmuştur. Konumu ve iklim özellikleriyle her anının tadını çıkaracağınız unutulmaz bir şehir… Ankara’nın kalbi olarak bilinen Altındağ ise 1953 yılında Ankara’da ilçe olarak ilan edilmiştir.  Altındağ’ı gezmeye başladığınızda planlarınız değişebilir ve kalacak yere ihtiyaç duyduğunuzda  günlük kiralık daireler bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Altındağ’a geldiğinizde kendinizi tam bir Ankaralı gibi hissedeceksiniz. Altındağ da yaşayan halkın samimiyeti ve misafirperverliği Ankara’nın gerçek yüzünü görmenizi sağlayacaktır. Altındağ da görülmesi gereken yerleri şöyle sıralaya biliriz:

Altınpark

Altındağ’ın en güzel sosyal, samimi ve büyük parklarından biridir. Ulaşımı kolay ve araç park sorunu yaşamayacağınız bir park alanıdır. İçerisinde piknik yapabileceğiniz birçok alan içerirken, paten pisti, çocuk oyun parkı ve su bisikleti gibi etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca at binmek isteyenler için bir Atlı Spor Kulübü yer almaktadır. Çeşitli kuşların yer aldığı küçük bir kuş bahçesi de ilginizi çekecektir.  Altındağ’ın en nezih yerlerinden olan Altınpark’ın çevresinde konaklayabileceğiniz günlük kiralık evler ile dinlenip gezinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Altınköy Açık Hava Müzesi

İlçe merkezine 8-9 km uzaklıkta bir gezi alanıdır. Eski köy hayatının müze tarzı sunumu ile karşınıza çıkan Altınköy’de oturup sohbet edebileceğiniz, eski köy lezzetlerini tadabileceğiniz güzel mekânlar yer almaktadır. Köy hayvanlarını yakından görüp sevebileceğiniz Altınköy’de, çocuklarınıza ve gençlere tarihimizi göstermek için eğlenceli bir yol seçmiş olacaksınız. Ayrıca yine konaklamak ve dinlenmek isteyenler için günlük kiralık daireler hizmetimizi değerlendirebilirsiniz.

Hamamönü

İlçe merkezine 8-9 km uzaklıkta bir gezi alanıdır. Eski köy hayatının müze tarzı sunumu ile karşınıza çıkan Altınköy’de oturup sohbet edebileceğiniz, eski köy lezzetlerini tadabileceğiniz güzel mekânlar yer almaktadır. Köy hayvanlarını yakından görüp sevebileceğiniz Altınköy’de, çocuklarınıza ve gençlere tarihimizi göstermek için eğlenceli bir yol seçmiş olacaksınız. Ayrıca yine konaklamak ve dinlenmek isteyenler için günlük kiralık daireler hizmetimizi değerlendirebilirsiniz.

Ulus Yeni Hal

Bin bir çeşit ürünü, en ucuz nerden alabilirim diye sorarsanız size Ankara’da tek cevap Ulus Yeni Hal’dir. Meyvesinden, sebzesine, kahvaltılıklarından, et ve balık ürünlerine aklınıza gelecek tüm yiyecek türlerini uygun fiyatlara taze satın alabileceğiniz bir yerdir. Ayrıca halin ortasında ekmek arası balık yemeyi, kokoreçin tadına bakmayı ve çeşit çeşit kuş türlerinin olduğu kuş pazarını da ziyaret etmeyi unutmayın derim. Hal halkının satış teknikleri ve birbirleriyle olan iletişimi sizi eski Türk filmlerinin içerisinde gibi hissettirebilir.  Bütün bu yorgunluğun üstüne kendimi evimde gibi hissederek dinlenmek isterim derseniz de uygun fiyatlara günlük kiralık daireler yardımınıza koşacaktır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi

1920’li yılların sonunda kurulan cezaevinin 2011 yılında müze haline getirilmiş halidir. İçerisinde mum heykellerle yaşayanların canlandırılmasının yapıldığı, avlusuna adım atıldığında içinizin ürperdiği bir müzedir burası. Çekilen acıların, geçmeyen günlerin izlerinin görüldüğü müzede, büyülü ambiyansa kapılıp kendinizi hayali hayatlara aktarmanız an meselesidir. Hayata dair en büyük empatinizi yapacağınız ve yorgun havasını her soluduğunuzda, kendiniz için şükür edeceğiniz, görülmeye değer müzelerden bir tanesidir. Ulucanlar Cezaevi Müzesinden çıktığınızda, zamanda yolculuk yapmış kadar yorgun hissedebilirsiniz. Bu sebeple size günü tamamlamanız için günlük kiralık dairelerimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Etnografya Müzesi

Türkiye’de müze binası olarak yapılan ilk yapı olan Etnografya Müzesi, Anadolu’nun Türk-İslam Dönemi’ne ait tüm çarpıcı ve etkileyici eserlerinin sergilendiği bir müzedir. Anadolu da kadınların günlük hayatları, uğraşları, kullanılan eşyalar gibi verilerin mum heykellerle gerçeğe dönüştürüldüğü büyüleyici müzelerden biridir. Eski tarihlerdeki örf ve adetlerin sergilendiği müzede, ilgi çekici ve tarihin sayfalarına ışık tutan sunumlarla zamanın içinde kaybolacağınız bir yerdir. Özellikle çocuklarımıza geçmişimizi ve atalarımızın yaşantılarını göstermek için muhteşem bir fırsat olacaktır.

Başkent Millet Bahçesi

Altındağ’a yeni kazandırılan bu yapı, çocukların en eğlenceli vakit geçirdiği alanlardan biri halini almıştır. Eğer Altındağ’ı geziye çıktıysanız ve yanınızda çocuklarınız var ise mutlaka gitmeniz gereken yerler listenize eklemelisiniz. Bin bir çeşit oyuncağın, kitabın, bilim dalının incelendiği alanların olduğu muhteşem bir kompleks… Üstelik sizler içinde Ankara’nın güzel manzarasının tadını çıkaracağınız bir gezi alanı mevcuttur. Yeşilin tadını çıkaracağınız dinlenme alanları sohbetinizi koyulaştıracaktır.

Ankara Kalesi

Hititler zamanında yapıldığı varsayılan Ankara’nın en önemli tarihi yapılarından biridir.  Tarihin gizli duvarlarını ve inanılmaz yapılarını görebileceğiniz Ankara Kalesi, gezilmesi gereken nadide yerlerdendir. İçerisinde birçok restoranlar ve tarihi Ankara evlerinin de yer aldığı bir gezi alanıdır. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlardan gözünüzü alamayıp, muhteşem Ankara manzarasının tadına doyacağınız bir yerdir. Samimi ve içten kale halkının size eşlik etmesine mutlaka izin vermelisiniz. Anlatılan hikâyeleri dinlemeli ve mutlaka bir manzaralı restoran da fasıl eşliğinde yemek yemelisiniz. Bütün günün yorgunluğunu da günlük kiralık dairelerinizde biriktirdiğiniz anılarınızı düşünerek ve dinlenerek geçirebilirsiniz.

Feza Gürsoy Bilim Merkezi

En çok yine çocuklarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir merkezdir. Merkezin içerisinde bilim adına bir çok deneyi uygulayıp deneyimlerinizi memnuniyetle aktarabileceğiniz bir gezi yapısıdır. Altınpark bünyesinde bulunan merkezde 48 parça deney ve sergi birimi vardır. 1993 yılından bu zamana kadar bilimin ve teknolojinin inanılmaz havasını çocuklara ve gençlere yaşatıp birer bilim insanı olmaya teşvik eden bir merkezdir.

Başkentimizin kalbi Altındağ’da geçireceğiniz her anı keyifle yaşayacaksınız.  Bir semtin samimiyeti ve insanlığına daha önce bu kadar şahit olmayışınızı anlayacaksınız. Güvenli ve unutulmaz bir tatil gezisi için de Ankara’yı tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

Ankara ya gezmek ve görmek amaçlı geliyorsanız Altındağ’ın bahsettiğimiz güzel gezi alanlarını görmeden gitmemelisiniz. Altındağ’da bu kadar güzel alanları bir günde gezip bitiremeyeceksiniz. Geziniz uzun olacağından konaklama için de mutlaka günlük kiralık daireler veya günlük ev fiyatları arayışınız da vazgeçilmez tercihiniz olmayı hedeflemekteyiz. Günlük ev fiyatları içerisinde en uygun olanları size sunarak güvenli ve uygun fiyata bir tatil yapmanızı sağlamayı görev edindik. Yıllardır günlük ev fiyatları ve günlük kiralık daireler araştırmaları arasında üst sıralarda yer almamızın sebebini yakından görmeniz için sizi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Category: Ankara, Gezi Rehberi
Share