Reset Password

Your search results

Ankara Eskişehiryolu Mekanlar

Çoğu insan Ankara’yı memur şehri olarak bilir. Özellikle İstanbul, İzmir ve Antalya gibi kıyı şehirlerinden Ankara’ya misafir olarak gelenler Ankara’yı gri bir şehir olarak görürler. Oysa başkent olan şehrimizde oldukça güzel mekanlar var. Bu yazımızda Ankara’da Eskişehir yolu üzerinde bulunan mekanları ele alacağız. Eskişehir yolunda genellikle alışveriş ve iş merkezleri bulunuyor. Buraların alt katında ise yemek ve eğlence için birçok cafe, bar, restoran var. Eğer Ankara’da vaktinizin çoğunu Eskişehiryolu tarafında geçirecekseniz, konaklama için otel yerine günlük kiralık ev alternatifiniz de olduğunu hatırlatmak isteriz. Otel fiyatlarından çok daha uygun fiyata ev konforu yaşayabilirsiniz.

Armada Alışveriş Merkezi

Armada Alışveriş Merkezi Mekanları

Beştepe’de bulunan Armada, 2003 yılında Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi olarak seçilen ve Ankaralıların sıkça uğradığı bir alışveriş merkezidir. Aynı zamanda ofisler de bulunan Armada, konumu nedeniyle neredeyse Ankara’nın ortasında diyebiliriz. Haftaiçi iş çıkışları veya haftasonları vakit geçirmek için Armada’daki mekanlar tercih edilebilir. Armada’nın en gözde mekanlarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Armada’dan kalacağım yere nasıl döneceğim diye düşünüyorsanız, Ankara günlük kiralık ev ilanlarımıza göz atarak Armada’ya en yakın evi tutabilirsiniz!

Timbo Cafe Armada

Timboo Cafe

Armada, Next Level ve Kentpark olmak üzere üç şubesi bulunan Timboo, Ankaralıların en sevdiği burgercilerden! Eğer canınız hamburger çekiyorsa Timboo’nun burglerlerini mutlaka denemelisiniz. Ayrıca yemeğin üstüne dondurmalı browniesini yemenizi tavsiye ederiz.

The Hunger Armada

The Hunger

Ankara’da Kuzu Effect ve Armada AVM’de hizmet veren The Hunger, zengin alkol menüsü ile dikkat çeken gözde mekanlardan. Hem mekanın tasarımı hem de menünün içeriği ile her yaştan ve gruptan müşteriye kucak açabilecek olan The Hunger kesinlikle sizi mutlu edecek bir mekan. Ancak akşam gidecekseniz rezervasyonsuz gitmeyin!

Afitap Meyhane

Afitap Meyhane

Tunus Caddesi’nde küçük ve çok sevilen bir meyhane olan Afitap nihayet büyük bir mekan açtı! Armada Yaşam Sokağı’nda açılan bu meyhanenin mezelerinin ötesine geçebilecek başka bir meyhane yok desek yeridir! Güzel müzik, arkadaşlarla bol kahkaha ve rakı… Eğer istediğiniz Ankara’da böyle bir mekan geçirmekse Afitap’ta Cuma akşamı rezervasyon yaptırmalısınız. Alkollü bir şekilde nasıl döneceğinizi dert ediyorsanız Ankara günlük kiralık ev ilanlarımıza göz atarak en yakındaki evi sadece bir günlük ücret ödeyerek güvenle tutabilirisiniz.

Bosco Armada

Bosco

Ankara’nın bir diğer ünlü mekanına geldi sıra! Yine senelerce meşhur olmuş ve sonradan AVM’ye şube açmış bir mekandan bahsediyoruz. Bosco’nın ana konsepti tiramisu aslında. Ancak menülerince birçok leziz İtalyan tatlısına yer veriyorlar. Özellikle armutlu pomona ağzınızın suyunu akıtabilir!

Maidan Alışveriş Merkezi

Maidan İş Merkezi Mekanları

Ankara’nın en büyük ofislerinden biri olan Maidan, giriş katında birçok güzel mekana ev sahipliği yapıyor. Eğer Ankara günlük kiralık ev bakıp Mustafa Kemal Mahallesi’nden ev tuttuysanız, Maidan’a yemek yemeye uğramanızı tavsiye ederiz.

Ranchero Maidan

Ranchero

Tartışmasız Ankara’nın en iyi Meksika mutfağı! Eğer Meksika lezzetleri ile aranız iyiyse Maidan’daki Ranchero’ya gidip tacolarından tatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca et ve et bazlı ürünler tercih etmeyenler için vegan menüleri de mevcut.

Big Bang Burger Maidan

Big Bang Burger

Artık Ankara’da birçok şubesi olan Big Bang Burger, birçok hamburger zinciri gibi popüler oldu. Uygun fiyata karnımı doyurayım diyorsanız homemadeimsi burgerlerini yiyebilirsiniz. Sosları ise bir başka güzel!

Küpeli Meyhane Maidan

Küpeli Meyhane

Alkol tercihiniz rakıdan yanaysa, Ankara’da mutlaka gitmeniz gereken meyhanelerden biri de Küpeli Meyhane. Her şeyden önce mekan geniş ve refah, istediğiniz kadar kalabalık gidip rahatça rakının tadını çıkarabilirsiniz. Ancak yine Ankaralıların uğrak mekanlarından olduğundan Cuma ve Cumartesi akşamları gitmeden evvel rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Çıkışta kalacak yer ararsanız da otel yerine günlük kiralık ev seçeceğini değerlendirebilirsiniz. Kesinlikle daha uygun fiyata gelecek!

Leman Kültür Maidan

Leman Kültür

Bir Ankara klasiği olan Leman birçok şubesini kapattı ancak birkaç şubesi hala eski canlılığı ile devam ediyor. Maidan’daki şubesi de bunlardan biri. Mekandan tek beklentiniz yemek, alkol ve sıcaklıksa Leman’ı tercih edebilirsiniz!

Ekşi Maya Maidan

Ekşi Maya

Hep akşam yemeği için mekan önerdik ama kahvaltının adını anmadık. Elbette saydığımız tüm mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz ama hem midenizi hem gözünüzü doyuracak bir kahvaltı istiyorsanız envai çeşit ekmeği ile Ekşi Maya’yı tercih edebilirsiniz.

Newcastle

Türkiye’nin birçok yerinde şubesi olan, zincir bir pub olan Newcastle Ankara’da birçok noktada bulunuyor. Eğer özellikle bir mekan tercihiniz yoksa, Newcastle sizin için uygun olacaktır. Yemek söyleyip yanında bira ya da şarap içmek ve sohbet etmek için ideal bir mekan!

Tepe Prime Alışveriş Merkezi

Tepe Prime Mekanları

Maidan’ın azıcık ilerisinde yer alan Tepe Prime’da da birkaç güzel mekan bulunuyor. Sanırım yavaş yavaş Eskişehiryolu üzeri mekanları çözdünüz. İş merkezi ve mekanlar…

Num Num

Num Num

Ankara’da ilk şubesini Tepe Prime’a açan Num Num’ın en başarılı şubesinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Burada Ankaralılar için ün yaptıktan sonra Armada Yaşam Sokağı’nda da bir şubesi açıldı. Num Num, romantik bir akşam yemeği için ideal bir mekan olabilir. Hem rahat hem de şık bir atmosfere sahip olan mekanda partneriniz ile pizza & kokteyl gecesi yapabilirisiniz. Ardından günlük kiralık ev konaklamasını tercih ederek rahat ve güvenli bir gece geçirebilirsiniz.

Sıralı Kebap Tepe Prime

Sıralı Kebap

Ankaralıların gündemine bomba gibi düşen Sıralı Kebap açıldığı günden beri herkesin dilinde! Eğer mekanların tasarımına ilgi duyuyor ve yeni mekanlar keşfetmeyi seviyorsanız mutlaka Sıralı Kebap’a uğramalısınız. Mekan sahibinin dekorasyon için harcadığı para dilden dile dolaşırken kebaplarının ünü de günden güne katlanarak artıyor. Mekan aile için gitmeye çok uygun. Alkol servislerinin olmadığını belirtelim.

Hayal Kahvesi Tepe Prime

Hayal Kahvesi

Canlı gece hayatınızı seviyorsanız, Ankara’ya geldiğinizde en az bir kez Hayal Kahvesi’nde canlı müziğe kalmanızı şiddetle öneririz. Ankaralılar için canlı müzik, konser ve yemek denilince akla Hayal Kahvesi gelir! Birçok ünlü sanatçının sahneye çıktığı bu mekanda unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz. Gece yorgun bir şekilde mekandan ayrılıp bizim aracılığımız ila bulduğunuz günlük kiralık ev sayesinde çok rahat edeceksiniz!

Mahall İş Merkezi

Mahall İş Merkezi Mekanları

Evet, yine bir iş merkezinden bahsediyoruz. Tepe Prime’ın hemen yanında yer alan Mahall’in girişinde de birçok mekan bulunmakta. Genellikle insanlar buraları öğle arasında yemek yemek için tercih etse de Cuma ve Cumartesi akşamları da epey yoğun oluyor.

Winner Club

Winner Club

Eğlecenin ve alkolün dibine vurmak istiyorsanız aradığınız gece mekanı Winner olabilir! Cuma ve Cumartesi geceleri Ankaralı eğlence severlerin uğrak mekanı olan Winner, gerçekten kaliteli bir mekan. DJ’lerin sizi eğlendireceğinden emin olabilirsiniz!

Mazot Pub

Mazot Pub

Yine arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz güzel bir mekan Mazot Pub. Pub dediğimize bakmayın, akşam bir saatten sonra etrafınızdaki herkesi ayağa kalkmış ve çılgınca ders ederken bulabilirsiniz!

Zeppelin Pub

Zeppelin Pub

Dans, eğlence bana göre değil, benim kafam götürmüyor böyle şeyleri derseniz Zeppelin’de arkadaşlarınızda sohbet ederken biralarınızı yudumlayabilirsiniz. Haftanın belli günleri canlı müziğe denk gelirseniz sohbetiniz daha da keyifli olabilir!

Arabica, Starbucks ve Mackbear

Niyetiniz sadece oturup kahve içmekse, Mahall’de ihtiyacınızı karşılayacak birçok kahveci var. Starbucks ve Arabica’nın hep çok yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Mackbear ise arka tarafta kaldığı için onlara nazaran biraz daha tenha oluyor.

Category: Ankara, Gezi Rehberi
Share