Reset Password

Your search results

Sonbahar Tatilinde En İyi Plajlar

Published on 20 Nisan 2017 by admin

İngilizce konuşulan Kuzey Amerika’da Tatil, kısa bir zevk gezisi veya yurt dışı bir yolculuk gibi rekreasyonel seyahatleri anlatır. Commonwealth ülkelerindeki insanlar tatilden tatil ya da yolculuk tanımlamak kadar işten yoksunluğu tanımlamak için tatil terimini kullanırlar. Tatil, evde kalıp bir yere gitmek anlamına gelebilir.

demo32

Kanadalılar, evden uzakta bir gezi ya da işten ayrılmak yerine, tatil ve tatili sıklıkla kullanabilirler. Avustralya ve İngiltere’de tatil, bir tatil veya resmi bir tatil anlamına gelebilir.

Vanderbiltler, Rockefellers, Carnegies, Huntingtons ve diğer inanılmaz zengin sanayiciler, devasa NY’daki Adirondacks’da kendi muhteşem “büyük kampları” nı inşa ederek, aileleri ile özel lükslerde gösterebilecekleri yerden devam ettirdiler. Amerikan tatili tam anlamıyla doğdu. New York sokaklarının, göl kenarındaki yaz tatillerinde şehir evlerini “boşaltacaklarını” beyan etmeleri ve “tatil” terimi İngiliz “tatil” in yerine geçti.

Macarca, vakáció sözcüğü rekreasyonel bir yolculuk, resmi olarak çalışma dışı kalma (genellikle daha sıcak aylarda) ve yaz (en uzun) okul molası anlamına gelebilir. İşten yokluğunda, yokluğun nedeni tıbbi nitelikte olduğu zaman, szabadság (özgürlük / özgürlük) betegszabadság (hastalık özgürlüğü / hastalık özgürlüğü) olarak kullanılabilir.

Yorum Yap